ANA SAYFA|HAKKIMIZDA|MAKALELER|REFERANSLAR|KADROMUZ|İLETİŞİM|ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI|EĞİTİM SETLERİ|ÖN KAYIT|HABERLER
Uzaktan EğitimÇizim TasarımBilgisayar ve ITGrafik ve Web TasarımAnimasyonAnalizKaliteKurumsal EğitimlerKurumsal Hizmetlerİngilizce
Kızılay da; ANSYS ,ANSYS Fluent , Sap2000 , Xsteel , STA4CAD programları grup Kurslarının yanı sıra kurumsal eğitim hizmetlerimizi alarak bilgisayar ortamında "Analiz" konusunda profesyonelleşme fırsatı sunuyoruz.
ANSYS Kursu
ANSYS Fluent Kursu
Sap2000 Kursu
STA4CAD Kursu
ikiteknik

Sap2000 KursuÖn Kayıt Yaptır !

1. SAP2000 Yapısal Analiz Programının Tanıtılması

SAP2000 hem çelik, hem de betonarme yapıların boyutlaması için güçlü ve tümüyle bütünleştirilmiş program modülleri sunmaktadır (CSI 1998a, 1998b, 1997). Program kullanıcıya, tümü aynı kullanıcı arabirimi içinde olmak üzere, yapısal modeller oluşturma, değiştirme, çözümleme ve boyutlama seçenekleri sağlar.

Program betonarme çerçeve elemanlarının otomatik boyutlaması için çok sayıda şartnameyi destekleyebilen bir yapıya sahiptir. Şu anda programın desteklediği şartnameler şunlardır: A.B.D. (ACI 1999, AASHTO 1997), Kanada (CSA 1994), İngiliz (BSI 1989), Avrupa (CEN 1992) ve Yeni Zelanda (NSZ 3101-95).

2. Program Kullanım Menülerinin Tanıtılması

SAP2000 komutlarına Uygulama Simgeli ana araç ve yan araç menülerinin ikon ve menü özellikleri tanıtılacaktır. Tüm menüler basit örnekler üzerinde kursiyerlerin menülere hakim olabilme özelliklerini geliştirecek düzeyde anlatılacaktır.

3. Betonarme Çerçeve Modelleri

Farklı örnekler üzerinde betonarme çerçeve modelleri oluşturarak boyutlama algoritması, mesnetlenme koşulları ve yük kombinasyonlarının oluşturulması ve yapısal analizlerin yaptırılması üzerinde durulacaktır. Elde edilen sonuçların yorumlanması kursiyerler ile birlikte yapılacaktır.

4. 2 Boyutlu Çelik Makas Sistem Modeli

2 boyutlu olarak oluşturulacak çelik makas modelinin farklı yük kombinasyonları altında yapısal çözümleri yapılarak, kursiyerler ile analiz sonuçları yorumlanacaktır.

5. AUTOCAD ile SAP2000 Programı için Yapı Modeli Hazırlama

Autocad programı ile çizilen basit taşıyıcı sistem elemanlarının Sap2000 ortamına aktarılması, yapısal modelin nasıl oluşturulacağı ve analiz sonuçlarının yorumlanması kursiyerler ile birlikte yapılacaktır. 3 boyutlu

6. 3 Boyutlu Sistem Kavramlarının Anlatılması

3 boyutlu yapı modellerinin oluşturulması,mesnet koşullarının tanımlanması, yapısal yüklerin sisteme aktarılması ve farklı yüklemeler altında yapısal analiz çalışmaları kursiyerler ile birlikte yapılacaktır. Oluşturulan modeller üzerinde deprem ve rüzgar yüklemeleri gibi yatay yüklemeler altında yapısal ana yapısal analiz çalışmaları kursiyerler ile birlikte yapılacaktır. Oluşturulan modeller üzerinde deprem ve rüzgar yüklemeleri gibi yatay yüklemeler altında yapısal analizler yapılacaktır.

7. Farklı Döşeme Türlerinin Hesabı

Geleneksel betonarme yapı modellerinde kullanılan plak, asmolen, kaset döşeme türlerinin Sap2000 programı ile modellenmesi, çözümü ve sonuçlarının değerlendirilmesi kursiyerlere anlatılacaktır.

8. Elastik Zemine Oturan Temel Modeli

Elastik zemine oturan sürekli kiriş teorisine göre sürekli (mütemadi) temellerin oluşturulması, sonlu elemanlar ile Radye Temellerin modellenmesi ve çözümleri kursiyerler ile birlikte yapılacaktır. Elde edilen sonuçların değerlendirmesi yapılacaktır.

9. BIR BETONARME SISTEM IÇIN DINAMIK ANALIZ DATASININ HAZIRLANMASI

Sap2000 kurs programı içerisinde hazırlanan betonarme bina modellerinden biri üzerinde dinamik analiz yapılacaktır. Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkındaki Yönetmelik e göre spektrum datasının oluşturularak dinamik analizin nasıl yapılacağı kursiyerlere anlatılacaktır. Ayrıca diğer uluslar arası standartlarda kullanılan ve Sap2000 programının uygunluk gösterdiği dinamik analiz yöntemleri hakkında da ek bilgi kursiyerlere verilecektir.

10. Bina Türü Olmayan Yapı Modellerinden İstinat Duvarı

Farklı model ve geometride istinat duvarları modellenmesi ve elde edilen analiz sonuçlarının değerlendirilmesi kursiyerler ile birlikte yapılacaktır.

11. Farklı Yapı Elemanları ve Örnek Çözümleri

Sap2000 programı ile su deposu, havuz vb. üniform ve dinamik yüke maruz farklı yapı modellerinin oluşturulması hakkında genel esaslar kursiyerlere aktarılacaktır. Benzer şekilde yapı statik hesaplamalarında dikkate alınması gerekebilen mesnet çökmelerinin program ile modellenmesi ve sonuçlarının incelenmesi de kurs programı içerisindedir. Hareketli katar yüklemelerine örnek olarak, kren kiriş modelleri oluşturulacaktır. Sanayi yapılarında ve bazı çelik sistemlerinin çözümünde önemli olan ısı farklılıklarının yapı taşıyıcı sistemine etkitilmesi ve sonuçlarının değerlendirilmesi kursiyerler ile birlikte yapılacaktır.

SAP2000 KURSU`NDA İŞLENEN KONULAR

1- 2 boyutlu çelik makas sistem modeli
2- Betonarme çerçeve modülü
3- Autocad ile Sap2000 programı için model hazırlama
4- 3 boyutlu çelik kafes sistemin modeli
5- Mesnet tipleri
6- Su yükü ile zorlanan havuz modeli
7- Mesnet çökmeleri
8- Elastik zemine oturan temel modeli
9- Döşeme hesabı
10- Kren kirişi Modeli (Üzerinde kren geziyor)
11- Isı farklarının sisteme etkitilmesi
12- Bir kirişe etkiyen trapezoidal yüklerin etkitilmesi
13- Bir betonarme sistem için dinamik analiz datasının hazırlanması

Kursiyerlere Sap2000 kursları içerisinde programın tanımı yapılarak, temel çizim komutlarından başlayarak kişinin öncelikle program üzerindeki hakimiyeti geliştirmeye çalışılacak ve diğer çizim ve düzenleme komutları ile Sap2000 programı öğretilecektir. Sap20000 Kursu sonunda kursiyerlerin yetkinliği de final projesi adı altında test edilecektir.

İLGİLİ HABERLER

TRT Personeli Yine İkiteknik DediTRT Personeli Yine İkiteknik DediTRT personeline Android IOS ve mobil cihazların ileri düzey kullanımı ve yönetimi konulu eğitim için ikiteknik Bilişmi tercih etti. Uygulamalı geçen eğitimde herseviyeden mobil kullanıcıya teknik bilgi aktarımı sağlanmıştır.
24.02.2012
Adobe Lisanslı Eğitim MerkeziyizAdobe Lisanslı Eğitim MerkeziyizAdobe'nin içerik oluşturma çözümleri müşterilerin dijital içerikleri daha verimli biçimde oluşturmalarına, dağıtmalarına ve yönetmelerine olanak sağlayan sektörün lider çözümleridir.
3.05.2012
İngilizce Eğitimleri Başlıyorİngilizce Eğitimleri Başlıyor İkiteknik Bilişim İngilizece Eğitimlerine Başlıyor. eğitimde ki tartışılmaz kalitesini Yabancı Dil alanına yansıtmayı planlayan İkiteknik Bilişim Haziran Ayında İngilizce eğitimlerine başlıyor.
5.05.2012
Bütün Programları Lisanslı Tek KurumBütün Programları Lisanslı Tek KurumAnkara da Bütün Programları Lisanslı Kullanan ve Aynı zamanda Adobe ve Autodesk Ürünlerinin Satışını yapabilen tek kurum ikiteknik Bilişimdir.
7.05.2012
TRT Eğitimin Kalitesinden MemnunTRT Eğitimin Kalitesinden MemnunTRT Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Autocad Eğitiminde İkiteknik Bilişimin ve Eğitimin Kalitesi nadeniyle yine Bizi tercih etti.
14.05.2012
Autocad Uluslararası Sertifikalı ÖğrencilerimizAutocad Uluslararası Sertifikalı ÖğrencilerimizCertiport Sınav Merkezi Olan Şirketimiz Artık Sınav yapmaya Başlamıştır. Öğrencilerimiz sertifikalarını almaya başladı. İşte Sertifikalardan bazıları
8.10.2012
Eğitimlerimizden KOSGEB desteğiyle faydalanabilirsinizEğitimlerimizden KOSGEB desteğiyle faydalanabilirsinizKurumsal Eğitimlerinizi KOSGEB desteğiyle düzenleyebilirsiniz, KOSGEB; Şirketiniz personeli için teknik eğitimleri Finanse etmektedir.
9.12.2013

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK MAKALELER

DEPREME KARŞI YAPI GÜÇLENDİRMESİDEPREME   KARŞI  YAPI  GÜÇLENDİRMESİDepreme karşı güçlendirilecek yapının projeye uygunluğunun tespiti, beton ve çelik kalitesinin bulunması ve zemin etüdlerinin yapılarak gerçek durumunun ortaya çıkarılmasıyla ön çalışmalar yapılmalıdır. 3 Boyutlu Yazıcı Nedir ve Yazıcılar Nasıl Kullanılır?3 Boyutlu Yazıcı Nedir? 3 Boyutlu Yazıcılar Nasıl Kullanılır?Üretim teknolojisine devrim yaratacak nitelikte değişiklikler ve yenilikler getiren üç boyutlu yazıcılar insanoğlunun hayal gücünü zorluyorİkiteknik Bilişim’de Eğitim GarantilidirEğitimde Garantiİkiteknik Bilişim'de Eğitim Garantilidir. Öğrencilerimizden kendini yetgin görmeyenler için, aşağıdaki şartları sağladığı takdirde bir sonraki eğitim döneminde, aldığı eğitime tekrar ücret ödemeksizin tekrar katılabilir. İkiteknik Bilişim’de Eğitim GarantilidirEğitimde Garantiİkiteknik Bilişim'de Eğitim Garantilidir. Öğrencilerimizden kendini yetgin görmeyenler için, aşağıdaki şartları sağladığı takdirde bir sonraki eğitim döneminde, aldığı eğitime tekrar ücret ödemeksizin tekrar katılabilir. ANSYS Workbench Hakkında ANSYS Workbench NedirANSYS Workbench parametrik CAD sistemlerini bir otomasyon ve performans ile simulasyon teknolojilerini entegre eden bir platformdur. ANSYS Workbenchin gücü yılların bilgi birikimi ile arkasında duran ANSYS çözücü algoritmalarından gelir.
Eğime Önkayıt yapınEğitim Takvimiİkiteknik Bilişim İletişim Bilgileriİkiteknik BilişimFacebookTwitter