ANA SAYFA|HAKKIMIZDA|MAKALELER|REFERANSLAR|KADROMUZ|İLETİŞİM|ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI|EĞİTİM SETLERİ|ÖN KAYIT|HABERLER
Uzaktan EğitimÇizim TasarımBilgisayar ve ITGrafik ve Web TasarımAnimasyonAnalizKaliteKurumsal EğitimlerKurumsal Hizmetlerİngilizce

Autocad 2012 Lisans İşlemleri ve Kurulumu ( Ali DELİ)

 

ilk olarak http://students.autodesk.com/ adresine giriniz ve sağ üst köşede bulunan Register butonuna tıklayınız.

Açılan sayfadaki boş alanları doğru bir şekilde doldurunuz.
 

Alanları doldurduktan sonra sol altta bulunan Continue to step 2 butonuna tıklayınız ve açılan sayfadaki boş alanları doldurmaya devam ediniz.

 

Zorunlu alanları doldurduktan sonra Continue to step 3 Butonuna basınız.

Açılan sayfada Connect with Facebook butonunu kullanarak facebook oturumu açın ve hesabınızı doğrulayın. Daha sonra karşınıza gelen sayfanın sağ üst köşesinde bulunan Login butonunu kullanarak oluşturmuş oldunuz kullanıcı adı ve şifrenizi girerek oturum açınız.

Açılan sayfada sol üst köşede bulunan Free Software link üzerine tıklayınız ve yinelenen sayfadan Autodesk AutoCAD 2012 yazılımını bulunuz.

 

Bu aşamada AutoCAD programının alt kısmında bulunan gerekli seçimleri yapınız ve Next Butonuna basınız.

Gelen uyarıya I understand butonunu kullanarak geçiniz.

Bu işlemin sonucunda sayfada sizin için özel olarak oluşturulan lisans numarasını göreceksiniz. Bu lisans numaralarını kaydetmelisiniz. Programın kurulumunu bu Lisans numaralarıyla gerçekleştireceğiz. Lisans numarasını kaydettikten sonra alt tarafta bulunan Download butonuna basarak Programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza kaydediniz.
Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra internet üzerinden indirmisş olduğunuz dosyayı çalıştırarak kurulum işlemini başlatınız. Kurulum işleminin ilk ekranı aşağıdaki şekilde olacaktır.

 

Bu ekran AutoCAD programının kurulum aşamasının ilk adımıdır. Bu ekranda direkt olarak sağ köşede bulunan Install butonuna basarak kurulumu başlatıyoruz. Install butonuna bastıktan sonra sayfa yenilenene kadar bekleyiniz.

Bu sayfada Lisans sözleşmesini görmektesiniz. Lisans sözleşmesini kabul etmeden kurulum işlemine devam edemezsiniz. Lisans sözleşmesini kabul etmek için sağ alt köşese bulunan I Accept kısmına işaret koyarak NEXT butonuna basıyoruz.

 

Karşımıza gelen bu sayfa daha önce edinmiş olduğumuz lisans numarasını yazacağımız sayfadır. Bu sayfada bulunan Serial number ve Prodct key kısımlarını web sitesinden edinmiş olduğumuz bilgilerle doldurunuz. Bu ekranda kırmızı X işareti ile görülen kısımlarda sizler doğru bilgileri girdiğinizde yeşik çek (OK) işareti çıkacaktır. Bilgilerin girilmesi işlemi tamamlandığında NEXT butonuna nasınız.

KArşımıza gelen bu yeni ekran bilgisayarımıza kurulacak olan program ve eklentileri göstermektedir. Gerekli programların seçimini yaptıktan sonra Install butonuna basarak kurulum işlemine başlaya biliriz.

Bu ekran kurulum işleminin geröekleştiğini göstermektedir. Bu ekranda uzun bir süre bekleyeceğiz. Kurulum işlemi toplamda 11 adım sürmektedir.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra yukarıdaki gibi bir ekranla karşılaşacağız. Bu ekran programlarımızın eksiksiz bir vaziyette kurulduğunu göstermektedir. Finish butonuna basarak programın kurulum işlemini tamamlaya biliriz. Şimdi sıra kurmuş olduğumuz programın Lisans işlemlerini gerçekleştirmeye geldi. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle bilgisayarımızın masa üzerinde oluşan Autodesk AutoCAD 2012 kısayoluna çift tıklayarak programı çalıştırınız.

 

Program ilk açılma sırasında bazı yüklemeler yapacaktır bu ekrandaki yüklemeler bitene kadar bekleyiniz. Yüklemeler bittiğinde karşınıza aşağıdaki gibi bir lisanslama ekranı gelecektir.

Karşımıza gelen bu ekranda sağ alt köşede bulunan Activate butonuna basıyoruz.

Yenilenen sayfada ( I have read the) şeklind ebaşlayan yazının bulunduğu kısma çek işareti atıp sağ alt köşede bulunan Continue butonuna basıyoruz. Bilgisayarımız otamatik olarak internet üzerinden lisans etkinleştirmesini yaparak programınızı aktif hale getiriyor. Artık sorunsuz bir şekilde Autodesk AutoCAD programını kullanabilirsiniz.

Eğime Önkayıt yapınEğitim Takvimiİkiteknik Bilişim İletişim Bilgileriİkiteknik BilişimFacebookTwitter