ANA SAYFA|HAKKIMIZDA|MAKALELER|REFERANSLAR|KADROMUZ|İLETİŞİM|ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI|EĞİTİM SETLERİ|ÖN KAYIT|HABERLER
Uzaktan EğitimÇizim TasarımBilgisayar ve ITGrafik ve Web TasarımAnimasyonAnalizKaliteKurumsal EğitimlerKurumsal Hizmetlerİngilizce

3Ds Max 2011 için RPC Yüklemesi Resimli Anlatımı

Bu yazımızda 3Ds Max 2011 üzerine RPC adını verdiğimiz hazır materyallarin nasıl yüklendiğini adım adım göreceğiz. İlk olarak kurulum dosyası içerisindeki AcmInstaller isimli kurulum dosyasını çalıştıralım. Karşımıza gelen ilk ekran aşağıdaki şekilde olacaktır. Makalemizin sonunda verdiğimiz linkleri kullanarak RPC kurulum dosyalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu ekran programın karşılama ekranıdır. Bu ekranda direk Next butonuna basıyoruz.

Karşınıza gelen bu ekran ise lisans sözleşmesinin bulunduğu ekrandır. Bu ekranda Lisans sözleşmesini kabul etmeden Programın kurulumuna devam edemezsiniz. Lisans sözleşmesini kabul etmek için Ekranda bulunan "I accept the terms in the License Agreement" kısmının başına çek işareti atınız. Çek işareti attıktan sonra Next butonu aktif hale gelecektir. Next butonuna basarak bir sonraki sayfaya geçiniz.

Karşımıza gelen bu ekran Programın kurulacağı dizini göstermektedir. Bu dizin bilgilerinde herhangi bir değişiklik yapmadan NEXT butonuna basınız.

Bu ekranda programın kurulum için ahzır olduğu bilgisi görülmektedir. Artık Install butonuna basarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Kurulum devam etmektedir.

 

Kurulum bitme aşamasına geldi. Şimdi karşımıza gelen ekran kurulumun bittiğini göstermektedir. Kurulum bittikten sonra Arcvision programının ayarlarının yapılması gerekmektedir. Bu yüzden bu ekranda hiç bir değişiklik yapmadan Finish butonuna basıyoruz ve programın çalışmasını bekliyoruz.

 

Program çalıştıktan sonra karşımıza bu ekran gelecektir. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan Configure butonuna basınız ve gelen iki uyarıya sırasıyla Evet ve Tamam deyiniz. Uyarıları onayladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Bu ekran Archvision programının kurulumunun tamamlandığını göstermektedir. Bu ekranı kapatıp Kurulumun ikinci aşamasına geçebiliriz.

Kurulumun ikinci aşaması için kurulum dosyasının içerisinde bulunan Max2011Design_64bit isimli kurulum dosyasını çalıştırınız. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra karşınıza gelen ekran aşağıdaki şekilde olacaktır.

Bu ekran kurulum karşılama ekranıdır. Bu ekranda direk olarak NEXT butonuna basınız ve bir sonraki ekrana geçiniz.

 

Bu ekranda Lisans sözleşmesi görülmektedir. Lisans sözleşmeisni kabul etmek için "I accept the terms in the License Agreement" yazısının başına çek işareti atınız ve Next butonuna nasınız.

Karşımıza gelen bu ekran bu eklentinin kurulacağı alanı göstermektedir. Fakat bu ekranda bir düzenleme yapmalıyız. Bunu yapabilmek için Browse butonuna basınız.

Karşımıza gelen bu gözat ekranında Kırmızı renk inle işaretlenmiş olan butona basınız.

Karşımıza gelen bu ekranda 3ds Max 2011 klasörünü işaretleyip Ok butonuna basıyoruz.

Yapmakta olduğumuz küçük ayarlamalrı bitirdikten sonra terar aynı sayfaya dönmüş bulunuyoruz. Bu ekranda NEXT butyonuna basıyoruz ve bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

Bu ekran artık kuruluma hazır olduğumuzu göstermektedir. Install butonuna basarak kurulumu başlatıyoruz.

Kurulum aşaması devam etmektedir.

Finish butonuna basarak kurulum işlemini tamamlayalım. Artık C sürücüsü altında oluşmuş olan RPC klasörü içerisine rpc uzantılı dosyalarınızı atarak 3Ds Max 2011 içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hazırlayan: Ali DELİ

Eğime Önkayıt yapınEğitim Takvimiİkiteknik Bilişim İletişim Bilgileriİkiteknik BilişimFacebookTwitter