ANA SAYFA|HAKKIMIZDA|MAKALELER|REFERANSLAR|KADROMUZ|İLETİŞİM|ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI|EĞİTİM SETLERİ|ÖN KAYIT|HABERLER
Uzaktan EğitimÇizim TasarımBilgisayar ve ITGrafik ve Web TasarımAnimasyonAnalizKaliteKurumsal EğitimlerKurumsal Hizmetlerİngilizce
Her yaştan İngilizce dersini öğrenmekte zorluk çeken kişiler, İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar, İyi bir meslek edinmek, iş hayatında İngilizceye ihtiyaç duyanlar, KPDS, TOEFL, IELT, Üniversite Hazırlık Atlama Sınavlarına hazırlanmak isteyenler.
Genel İngilizce
ÜDS Kursları
KPDS Kursları
TOEFL Kursları
Çeviri Kursları
Ticari Yazışma Kursları
Konuşma Kursları
ikiteknik

İngilizce

İNGİLİZCE

İngilizce her ne kadar Çince’den sonra Dünya’da en çok konuşulan dil olsa da; kesinlikle dünya’nın en popüler dili. Dünya’nın bir çok yerinde İngilice konuşanların yanısıra; Amerika, İngiltere, İzlanda, Yeni Zellanda, Karayipler, Hong Kong İngilizce’nin konuşulduğu ülkelerden sadece bir kısmı. Dünyanın pek çok ülkesinde konuşulan İngilizce için “evrensel dil” tanımı yapılır. Çağımızın en çok tartışılan kavramlarından biri olan “küreselleşme” ile birlikte sınırların ortadan kalkmaya başlaması, ülkeler arasındaki ilişkileri de güçlendirmiştir. Bugün, İngilizce’nin sadece anadili olarak konuşulduğu İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerle değil diğer ülkelerle de aramızda ticaret, eğitim, turizm vb. alanlara yönelik ilişkiler söz konusudur ve ticaret yaparken, bankacılık yazışmaları, bilimsel makalelerin yayımlanmasında ve dünyaya açılacak yenilikler, ürünlerin tanıtımları ve bilgilendirilmeler hep İngilizce dilinde yapılmaktadır. Dünyaya açılmak için iletişime olan ihtiyaçlar İngilizce’ye olan talebi artırmaktadır ki bu, Türkiye’deki veya yurt dışındaki çokuluslu şirketlerde iş bulmak, yurt dışında öğrenim yapmak, her alanda dünyadaki gelişmeleri izlemek için İngilizce öğrenmeye olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. 

DERSLİK ORTAMI

Sınıflar bire bir iletişim kurmaya olanak tanıyacak şekilde “U” sistemine göre düzenlenmiştir. Sınıflar, uluslararası dil öğretim standartlarına uygun olarak 5-16 kişiliktir. Derslerde İngilizce’nin kullanılması, “söyleneni anlıyorum ama konuşamıyorum” diyenlerin de bu sorununu çözmesine yardımcı olarak konuşma becerisinin daha ilk dersten itibaren gelişmeye başlamasını sağlamaktadır.

HANGİ KURS SİZE UYGUN?

Uluslararası Seviyede İngilizce Eğitimi (Genel İngilizce):
Kurslarda genel yabancı dil eğitimi verilir ve her seviye 4 ay sürmektedir. Toplam 4 seviyeden oluşan programda ayrıca ileri seviye olan ADVANCED kuru da yer alır. Kursların her seviyesinde toplam 128 saat eğitim verilmektedir.
Kurslarımıza katılmadan önce öğrencilerin seviye tespit sınavına girmeleri gerekmektedir. Hiç İngilizce bilmeyenler, seviye tespit sınavına girmeden 1. Kura kayıt yaptırabilirler.

Genel İngilizce Kurslarını Kimler Alabilir?

Tüm İngilizce kurslarına kayıtlar seviye tespit sınavı ile yapılır ve bu eğitime;
- Her yaştan İngilizce dersini öğrenmekte zorluk çeken kişiler,
- İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar,
- İngilizce bilgilerini daha iyi bir seviyeye taşımak isteyenler,
- Eğitim hayatında dil eğitimine yeterince zaman ayıramayanlar,
- İyi bir meslek edinmek, iş hayatında İngilizceye ihtiyaç duyanlar,
- KPDS, TOEFL, IELT, Üniversite Hazırlık Atlama Sınavlarına hazırlanmak isteyenler.
- Milli Eğitim Bakanlığı Sertifika Sınavına Hazırlananlar
- İngiltere’ye eşinin yanına gidecek herkes (29 Kasım 2010 tarihinden beri yürürlüğe giren yeni göçmen yasası nedeniyle önce İngiliz Konsolosluğunun istediği İngilizce sınavına girmek ve İngilizce A1 sertifikası almak zorundadır).

Genel İngilizce kurslarının düzenlenmesindeki temel amaç kursiyerin hedef dilde dört temel beceriye (okuma-anlama, dinleme-anlama, yazılı anlatım ve konuşma) sahip olabilmesini ve geliştirebilmesini sağlamaktır. Dersler, ders kitabının yanı sıra görsel, işitsel ve yazılı materyaller ile desteklenmektedir.
İngilizce eğitim yöntemimiz, alışık olduğunuz "kur" sistemi Avrupa Dil Portfolyosu seviyelerinin bileşiminden oluşan bir maratondur ve tüm dünyada bu standartlarda dil eğitimi verilir. Her aşama için kursiyer standart kurslarda bir kur için 400 ders saati harcanması gerekirken, kursiyerlerimiz sadece 128 saatlik bir kurda eğitim alarak bu aşamaları kaydeder. Genellikle kursiyerlerimiz için Üst Orta (Upper Intermediate_B2) yeterli olmaktadır ancak ihtiyacınız olan İngilizceye ulaşmak her zaman en mantıklı olan seçimdir.

Örneğin, zaman sizin için gerçekten çok önemliyse otel, hava alanı, iş yemeği, yol tarifi, ürün tanıtımı, turistik geziler için gerekli olan etkinlikler ve günlük hayatta en çok kullanılan 1300 sözcük bu durumlar için gerekli konuşmalar için Alt Orta Seviye (Pre-Intermediate_A2) seviyesi yeterli olacaktır.
Eğer çok daha iyi bir düzeyde kendinizi yazılı ve sözlü olarak ifade etmek istiyorsanız tercih edilmesi gereken Orta Seviye (Intermediate_B1) dir. Bu seviyeye ulaşmış bir öğrenci artık, TOEFL, KPDS, ÜDS, IELTS sınavlarına çalışmaya başlayacak bir seviyeye ulaşmış bir öğrencidir.
Üniversite öğrencileri, tüm kamu çalışanları, iş adamları, hukuk, sağlık, ve bunun gibi tüm mesleki alanlarda çalışanların ihtiyaç duyduğu seviye Üst Orta (Upper Intermediate_ B2) seviyesidir. Bu seviye sonuna kadar yeterince bilgi sahibi olan kursiyerlerimiz bu noktadan itibaren artık kendi meslekleri ile ilgili terminolojilerini geliştirme, TOEFL, ÜDS, KPDS gibi sınavlara hazırlanma yolunu seçebilirler.

İngilizce öğrenenlerin ortak sıkıntısı karşıdaki kişiyi anlayamama ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşamamaktır. Kursiyerlerimizin dört yeteneği_ konuşma, okuma, dinleme-anlama ve yazma yeteneklerini geliştirmelerini sağlıyor, dünya standartlarında İngilizce bilmelerini sağlıyoruz. Bunu sözcük bilginizi 5000 sözcüğe çıkartarak, İngilizcede kullanılan zamanları öğretmiş olarak başarıyoruz.

Kurumumuz güvencesinde olan İngilizce kurslarımız müşteri tatmin garantilidir. Genel İngilizce kurslarımızda bir kur süresi 128 ders saati dersin 120 ders saatine katıldığı, verilen pekiştiricileri zamanında yaptığı halde beklenen başarıyı gösteremeyen öğrencilerine başarılı olana kadar ücretsiz ders vermeyi garantiler.

Milli Eğitim Bakanlığı İngilizce Sertifika Sınavı

MEB İngilizce sertifika sınavı, her yıl Haziran ayı içinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen bir tarihte ve yerde yapılır. Sınava girmek isteyen öğrenci sınavdan en az 4 hafta önce kurs gördüğü kuruma başvurmalıdır. Başvuru esnasında sınav evraklarını teslim edip sınav harcını da ödemesi gerekmektedir. Test sınavı Milli Eğitim Bakanlığı' nın göstereceği bir okulda yapılır. Sınavın hangi okulda saat kaçta yapılacağını öğrenci kendi kurs yerinden öğrenir. Sertifikaya puan ve derece beraber yazılır. Sınav geçme notu 45' tir. Sınav evrakları eksik olan, zamanında sınav başvurusunu yapmamış olan ve kursa devam etmemiş olan öğrenciler sınava giremezler. İngilizce, kursuna kayıtlı her kursiyerimizin kursun bitiş tarihinden itibaren toplam 5 sınav hakkı vardır. Kursiyer, bu sınavlara katılmazsa bu haklarını kaybeder. Bu nedenle, kurs bitiş tarihinden itibaren 5 sertifika sınavında da başarılı olamayan ya da sınavlara girmeyen öğrenci sertifika hakkını kaybeder. İngilizce sertifika sınavları temel, orta ve ileri olmak üzere 3 farklı seviye için yapılmaktadır. Sertifika sınavına girebilmek için öğrencinin en az Pre-Intermediate seviyesinde olması gerekir. Sınavlar yazılı ve sözlü şeklinde iki aşamalıdır. Yazılı sınavda başarılı olan öğrenciler sözlü sınavda mülakata alınırlar.

Milli Eğitim Bakanlığı Sertifika Sınavına Girmek için Gereken Şartlar:

• Sertifika sınavına girmek isteyen öğrencilerimiz en az 15 gün öncesinden Kayıt Kabul'e başvurarak eksik belgeleri varsa tamamlamak zorundadırlar. Sınava girebilmek için gereken belgelerin listesi aşağıda verilmiştir:
- Nüfus Cüzdanı fotokopisi
- Beş adet vesikalık orijinal fotoğraf
- İkametgah
- Öğrenim Belgesi (Diploma fotokopisi ya da öğrenci belgesi)
• Sınava girişte kurstan temin edilecek sınav giriş kartı ve kimlik belgesi gerekmektedir.
• Sertifika sınavını kazanan öğrencilerimiz sertifikalarını Kayıt Kabul'den alabilirler.
 

Genel İngilizce
Genel İngilizceGenel İngilizce Kursu Ankara
ÜDS Kursları
ÜDS KurslarıÜDS İngilizce Sınav Hazırlık Kursu:
KPDS Kursları
KPDS KurslarıKamu Personeli İngilizce Dil Sınavına (KPDS) Hazırlık Kursları
TOEFL Kursları
TOEFL Kursları TOEFL Kursları (Test of English as a Foreign Language)
Çeviri Kursları
Çeviri Kurslarıİngilizce Çeviri Kursları Ankara
Ticari Yazışma Kursları
Ticari Yazışma KurslarıTicari Yazışma Kursları
Konuşma Kursları
Konuşma Kurslarıİngilizce Konuşma Kursları
Eğime Önkayıt yapınEğitim Takvimiİkiteknik Bilişim İletişim Bilgileriİkiteknik BilişimFacebookTwitter