ANA SAYFA|HAKKIMIZDA|MAKALELER|REFERANSLAR|KADROMUZ|İLETİŞİM|ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI|EĞİTİM SETLERİ|ÖN KAYIT|HABERLER
Uzaktan EğitimÇizim TasarımBilgisayar ve ITGrafik ve Web TasarımAnimasyonAnalizKaliteKurumsal EğitimlerKurumsal Hizmetlerİngilizce

Zabıt Katipliği Haberleri, Sınav istismarcılğı ve Klavye

 Türkiye şartlarında KPSS ile memur olma hayali kuran yüz binlerce kişi bu hayalin gerçekleşmesi için maksimum çaba göstermek zorundadır. Kamu kurumlarında çalışanların daha düzenli bir çalışma hayatının olması ve genellikle özel sektöre göre verilen ücretin daha iyi olması tercih kamu kurumlarının daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır.


 
KPSS ile memur olabilmenin en kolay yollarından biri de Zabıt Katipliği sınavına girmektir. KPSS'den 70 ve üzerinde puan alan herkes bu sınava başvuru yapabilmektedir. Ortaöğretim, önlisans ve lisans ayrımı yapılmaksızın herkesin puanı ve şartları eşit olarak görülmektedir. En önemli şartlardan birisi de Kamu Personel Seçme Sınavına giriş tarih itibarıyla 35 yaşının doldurulmamış olması gerekmektedir. İstenilen niteliklere sahip kişilerin yapılacak uygulama sınavında kelime hesabı yapılarak 3 dakikada en az 90 kelime yazması gerekmektedir. Önceki yıllarda uygulama sınavında 90 kelimeyi yazan herkes mülakata girebiliyordu, ancak sınava başvurunun ve yazabilen kişilerin artması nedeniyle KPSS puan sıralaması getirildi. Sıralamadan dolayı çoğu zaman 90 kelime de mülakata girmek için artık yeterli olmamaktadır.

 
F klavyenin Q klavyeye göre daha kullanışlı olması daha çok F klavye kullanıcılarının tercih edilmesine neden olmaktadır. Üniversitelerde Daktilo ve klavye eğitimi konusunda herhangi bir branş olmadığı için klavye eğitmenliği yapan kişiler de kendi çabalarıyla yaptıkları çalışmalar sonucunda kendilerini geliştiren kişilerdir.

 
2017 yılına kadar kamu kurum ve kuruluşlarında f klavye kullanımının zorunlu hale getirilmesi ve zabıt katipliği sınavlarının bilinirliğinin artması da bilgisayar kurslarında f klavye eğitiminin yaygınlaşmasına neden olmuştur. Özellikle zabıt katipliği sınavları için yapılan spekülasyonlar ve sınav tarihi söylentileri bile eğitimi veren kursların dolmasına neden olmaktadır. Eğitimi almadan önce bu eğitimin bir sektör haline geldiğini unutmayın!

 
Her ne sebeple olursa olsun klavye eğitimi almak isteyen kişilerin kursa kayıt yaptırmadan önce araştırma yapması ve gitmek istediği kursun kendisi için yeterli olup olmadığına bakması gerekmektedir. Çünkü gerekli niteliklere sahip olsun, olmasın neredeyse bütün kurslar bu eğitimi vermektedirler. Eğitimi almak isteyen kişi kursa gider kaydını yaptırır, ücretini öder ya da senedini imzalar, sonra da derse başlar. Eğitimi ya da eğitmeni yetersiz gördüğü durumda kurstan ayrılmak isteyince ödediği ücreti ya geri alamaz ya da bir kısmı kendisine ödenmiş olur.

 
Bütün bu olumsuz etkenlerle karşılaşmamak için, en başta iyi bir araştırmacı olmanız gerekmektedir. Eğitimi almak istediğiniz kursa gidin, kayıt yaptırmadan önce kursu, eğitmeni ve kursun mevcut öğrencilerini görün, hatta bir iki hafta kendinize deneme süresi verin sonra kayıt yaptırıp yaptırmamaya karar verin. Klavye eğitiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri parmak yatkınlığıdır. Herkesin parmak yatkınlığı aynı değildir. 10 kişi 100 saat aynı zamanda ve eşit şartlarda klavye öğrenmek için çalışsın, çalışma neticesinde herkesin yazdığı kelime sayısı farklılık gösterecektir, çünkü söylediğimiz gibi herkesin parmak yatkınlığı farklılık göstermektedir. Yani özetle bu aynı zamanda bir beceri eğitimidir, parmak yatkınlığı farklı olduğu için eğitim süresi de farklı olacaktır. Saat ya da gün hesabıyla değil, gitmek istediğiniz kursun yazmak istediğiniz kelime sayısını size yazdırabilir mi yazdıramaz mı araştırma yaptırdıktan sonra kayıt yaptırın. Ödeyeceğiniz ücretin karşılığını fazlasıyla almak için önerilerimizi dikkate alın, alın ki herhangi bir pişmanlık yaşamayasınız.
Klavye eğitimi ve sınavlarla ilgili her konuda size ücretsiz danışmanlık yapabiliriz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  iletişim

F KLAVYE EĞİTİM DETAYLARI <<<<<<< BURAYA TIKLAYINIZ
 
Eğime Önkayıt yapınEğitim Takvimiİkiteknik Bilişim İletişim Bilgileriİkiteknik BilişimFacebookTwitter