ANA SAYFA|HAKKIMIZDA|MAKALELER|REFERANSLAR|KADROMUZ|İLETİŞİM|ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI|EĞİTİM SETLERİ|ÖN KAYIT|HABERLER
Uzaktan EğitimÇizim TasarımBilgisayar ve ITGrafik ve Web TasarımAnimasyonAnalizKaliteKurumsal EğitimlerKurumsal Hizmetlerİngilizce

Animax Animasyon Okulu

Animax Animasyon Okulu

Animax Firmasıyla ortak yapmış olduğuz proje dahilinde ikiteknik bilişimden 3D Studio Max veya Maya ile Tasarım ve Animasyon eğitimleri almış olan öğrencilerimiz arasından eleman alımları sağlanacaktır

 

Animaks Kimdir?

Animaks Hakkında

1996 Yılında kurulmuş olan Animaks başlangıcından beri, yüksek kaliteyi ve doğru projelere, en üst seviyede teknoloji ve istihdam yatırımlarıyla ilerlemeyi kendine amaç edinmiştir. 2010 ile birlikte hedeflerini büyüten Animaks, gerek insan kaynakları, gerekse donanım yatırımlarını büyük oranda artırarak 40+ personel sayısına, 400+ m2 çalışma alanına ve uygun bilgisayar donanımlarına ulaşmıştır. Halen donanım ve insan kaynakları yatırımları yeni satın alma ve istihdam ile sürmektedir.

Animaks’ın Hedefleri:

Türkiye’de televizyonculuk ve reklamcılık son 29 yıl içerisinde büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Buna paralel olarak sinemacılık alanında da gelişme sağlanmıştır. Fakat bu üç iş alanı için de üretim sağlamakta olan 3 boyutlu grafik tasarım ve 2B-3B animasyon alanında ilerleme çok yetersiz kalmıştır. Özellikle animasyon ve görsel efekt alanlarında personel ve teknoloji yetersiz kalmış, bu nedenle sektör oluşmamıştır. Animaks, halen TRT ile yürütmekte olduğu projeler ile hem gençlerimize öz değerlerimizi aktarmak, hem de yerli yapımlarla çocuk kanallarımızı dışa bağımlılıktan kurtarmak amacındadır. Bu ve takip eden projeler ile animasyon-çizgi film sektörünün oluşması, gerekli insan kaynaklarının yetiştirilmesi, teknolojik alt yapının oluşturulması Animaks’In daha uzun vadeli ve genel hedefleridir.

Animaks, kisa vadede ve uzun vadede gerekli yatırımları yaparak, çocukların merakla takip edeceği kaliteli hikayelerle eğlenceyi ve görsel kaliteyi ön planda tutarak projeler oluşturmakta ve TRT. Türk Hava Kuvvetleri,TAI, Dışişleri Bakanlığı v.s. gibi büyük kurumlardan projeleri için gerekli olan tam ‘fikri destek’ alarak projelerin sağlam temeller üstüne kurulmasına çalışmaktadır.

Eğime Önkayıt yapınEğitim Takvimiİkiteknik Bilişim İletişim Bilgileriİkiteknik BilişimFacebookTwitter