ANA SAYFA|HAKKIMIZDA|MAKALELER|REFERANSLAR|KADROMUZ|İLETİŞİM|ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI|EĞİTİM SETLERİ|ÖN KAYIT|HABERLER
Bilgisayar ve ITÇizim TasarımGrafik ve Web TasarımAnimasyon EğitimleriAnaliz EğitimleriKaliteKurumsal EğitimlerKurumsal Hizmetlerİngilizce
Ankara da Uzmanlık eğitimlerinin başında gelen Yazılım Uzmanlığı kursu ve Sistem Uzmanlığı kurslarının yanı sıra, Bilgisayar İşletmenlik kursları, Bakım Onarım, Java ile Programlama, Unity3D kursu gibi eğitimler düzenlemekteyiz.
Yazılım Uzmanlığı - BaşlangıçTemel Unity3D Programlama Kursu
MS Ağ ve Sistem Uzmanlığıİleri Unity3D Programlama Kursu
Donanım ve Network KursuYazılım Uzmanlığı Kursu
Bilgisayar İşletmenliği
10 Parmak Klavye Kursu
Java Kursu
Ms Office 2010 Kursu
MS SQL Server Kursu
ikiteknikikiteknik

10 Parmak Klavye KursuÖn Kayıt Yaptır !

F Klavye ve Biz

On parmak klavyeyle ilgili bildiğiniz her şeyi unutun, çünkü  bütün bilinenlerin dışında, farklı yöntemlerle hazırlanmış bir eğitim müfredatıyla Ankara'da hizmet vermeye devam ediyoruz.  F klavye eğitiminde  ezber bozarak f klavye öğrenimini eğlenceli hale dönüştürüyoruz. On parmak denilince akla ilk gelen şey “yaz kızım”dır. On parmağın sadece katiplere özgü bir yazma aracı olmadığını, herkesin hayatını kolaylaştıran önemli bir araç olduğunu bizimle tanıştıktan sonra görmüş olacaksınız.

Şimdi bildiğiniz bütün yöntemleri unutun ve kursumuza gelerek misafir öğrenci olarak dersimize katılın. Kayıt yaptırıp yaptırmamaya her şeyi yerinde gördükten sonra karar verin.

On parmak bilgisi olmayanlar, az bilgisi olanlar, yavaş yazanlar, hızlı yazanlar… Biz herhangi bir on parmak klavye programıyla ders işlemiyoruz. Eğitimimiz hocalarımıza özgüdür ve hocalarımızın ileri düzey teknik-taktikleriyle, birbirinden eğlenceli metotlarla devam etmektedir.
  
Kurumsal olarak vakit nakittir anlayışın önemsiyoruz ve f klavyeyi de yaşamı büyük ölçüde kolaylaştıran araç olarak görüyoruz. Kalem ve kağıdı ne kadar kutsal gördüysek, klavyeyi de aynı ölçüde kutsal olarak görüyoruz. Yazar, şair, gazeteci, avukat, hakim, savcı, asistan... Hangi meslek gurubundan olursanız olun f klavye sizin için zaman tasarrufu olacaktır.

Başarıya mı odaklandınız?
Yeteneğinizi keşfetmek mi istiyorsunuz?
F klavye gerçeğini  olduğu haliyle, hiç başka türlü olmayan haliyle yaşamak mı istiyorsunuz?

  
Eğitim Müfredatımız


1- Oturuş Düzeni ve Harfler

Otururuş düzenine disiplinli çalışmak açısından önem veriyoruz. Verimli çalışmada ciddiyeti gösterir. Özellikle harfleri öğrenirken ve taktikleri uygularken rahat oturuş odaklanma problemi oluşturur. Öğrenci teknik-taktikleri uygularken başarısız olduğunda hatırlattığımız ilk şey oturuş düzeni oldu.

2- Heceleme

Heceleme sistemimizin omurgasını oluşturmaktadır. 3-5 günlük süre içerisinde harfleri bitirdikten sonra ilk adımı heceleme sistemi ile atıyoruz.
Heceleme sistemi ile;
-Hatalı yazma oranını en düşük seviyeye düşürüyoruz.
-Heceleme sistemi ile odaklanma problemini ortadan kaldırıyoruz.
-Heceleme sistemi ile heyecanı dezavantajdan avantaja dönüştürüyoruz.
-Heceleme sistemi ile hızımıza hız katıp herkesten fazla yazma imkanı elde edebiliyoruz.


3-Sanal Klavye  

Bu yöntemle yazdıktan sonra harf aramaya son vermiş olacağız.
Harflerin nakış nakış zihnimize işlenmesi sağlanmış olacak.

Sanal klavye ile yazdıktan sonra klavyede yazmak kişinin tuşlara daha emin şekilde dokunmasını sağlar.

Sanal klavye ile yazdıktan sonra klavyeyle yeniden yazmaya başladığımızda klavyemize dokunurken tuş sesini işitmeye başlayacağız, bu da bizim daha bir özgüvenli olmamızı sağlayacaktır.

Sanal klavye ile yazan bir kişi normal çalışan bir kişiden 2 kat daha fazla verim alır.


4-Noktalama İşaretleri  

Bizim sistemimizle klavye kullanmayı öğrenen kişi noktalama işaretlerini kelimelere bağlı harfler olarak gördüğü için hızından bir şey kaybetmediği gibi noktalama işaretlerini kullanmadan da metni yazamaz.


5-Rakamlar   

Rakamları da kelimelerle bütün olarak gördüğümüz için29 harfi kolay şekilde yazabildiğimiz gibi rakamları da kolay şekilde tuşlara dokunarak yazabiliyoruz.


6-Silme Tuşunu Kullanmama   

Silme tuşunu kullanmak hızımızı olumsuz yönde etkileyen en büyük etkendir. Kelimeyi hatalı yazdığımızda silme tuşunu kullanarak zaman kaybı yaşarız ve toplamda yazacağımız kelime sayısını düşürmüş oluruz. Heceleme sistemi ile odaklanmayı en üst seviyeye çıkarttığımız için silme tuşunu kullanmamaya başlıyoruz.


7- Silme tuşunu kullanmadan ekrana da bakmamak 

Silme tuşunu kaldırdıktan sonra sadece yazacağımız metne odaklanabilmek için ekranla da olan göz temasını ortadan kaldırıyoruz. Geliştirmiş olduğumuz silme tuşunu kullanmadan ve ekrana bakmadan arka arkaya 3 defa doğru olacak şekilde yazmak tekniğiyle hatasız yazana kadar yazma işlemine devam ediyoruz.


8-Zikzak Yöntemiyle Yazmak  

Silme tuşunu kullanmadan ve ekrana da bakmadan yazarken sadece metne odaklandığımız için bu yöntemle metne bakarken kaldığımız yeri bize kaybettirmeyecek zikzak yöntemini geliştirdik. Alışagelmişiniz dışında ters ve düz şekilde yazıyoruz.


9- Kelime Kelime Tersten Yazmak  

Artık sadece yazdığımız metne odaklandığımız için dikkat geliştirici yöntemleri arttırıyoruz. Burada düz şekilde yazmaya alışan zihnimizi ters şekilde yazmaya alıştırıyoruz.


10- 1,2,3 ve 2,3 Yöntemi

1,2,3 ve 2,3 taktiği ile yazmak biraz yorucu olsa da nihayetinde bu teknikle beraber dikkati en üst seviyede yoğunlaştırmayı başarıyoruz. Dikkat geliştirici bu yöntemle istenilen doğruyu bulana kadar yazma işlemine devam ediyoruz.

11-Hatalı Kelimeden İtibaren Silerek Yazmak  

Bu yöntemle ekranı kapatıp metnin tamamını yazıyoruz. Metni bitirdikten sonra ekranı açarak ilk hatalı kelimeden itibaren silerek metnin bütünü sıfır hata ile yazılana kadar bu işleme devam ediyoruz.


12- İleri Derecede +15 Kelime Hızlandırma taktiği  

Bu yöntemle;
-Ekranı kapatıyoruz
-3 dakika süre tutuyoruz
-Süre sonunda yazdığımız kelime sayısını not alıyoruz.
-Toplam kelime sayısını arttırmayı hedeflediğimiz için hatalı yazmayı önemsemiyoruz.
-Tuttuğumuz süre sonunda hedeflediğimiz 15 fazla kelime sayısını bulunca bir sonraki metne geçiyoruz


13-Ezberbozan Tekniği

Bu yöntemle ileri derecede hızlandırma tekniklerinin neden olduğu hatalı yazımları yok etmek için heceleme sisteminin en kapsamlı tekniğini uyguluyoruz. Bu yöntem odaklanmayı en çok arttıran zihin egzersizidir. Bu yöntemle hatalı kelimeleri tamamen yok edebiliriz.


14- 1,2,3 ve 1,2 Yöntemi   

1,2,3 ve 2,3 tekniğiyle 2 ve 3. kelimeleri yazarken bu teknikle ilk üç kelimeyi yazdıktan sonra ikinci ve üçüncü kelimeleri yeniden yazıyoruz ve kelime atlayarak sonraki üç kelimeye geçiyoruz. Yine dikkat yoğunlaştırıcı taktiklerden birisidir.


15- Elleri Çekerek Yazmak   

Bu yöntemle hızlandırma tekniklerinin neden olduğu hatalı yazma işlemini sonlandırmaya çalışıyoruz. Nokta atışı bir teknik olarak hatalı kelime sayısını minimum seviyeye düşürüyor. Önceki yöntemler size hız katarken bu yöntem hızınızı sabitlemeyi ve doğru sayısını maksimum seviyeye çıkartmayı sağlıyor

 

16- Bir düz bir ters tekniği 

Bu yöntemle zihnimize ket vurmayı öğreniyoruz. Diğer yöntemlerden biraz daha zor olan bu yöntemle her kelimeyi bir düz şekilde yazarken bir de harf harf tersten yazıyoruz.

 

17- Metnin Tamamını Harf Harf Yazmak

İleri derecede hızlandırma yöntemlerinin neden olduğu hatalı yazma oranını elleri çekerek yazmaktan sonra bu yöntemle de bitirmeye çalışıyoruz. Metni harf harf tersten yazarak kelimeleri anlamsızlaştırıyoruz ve başka bir dilde kelimeler yazıyormuşuz gibi doğruyu bulana kadar yazmaya devam ediyoruz.

 

                                       

                                       ALTERNATİF GÜN VE SAATLER

GÜNLER

KURS BAŞLANGIÇ TARİHİ

KURS BİTİŞ TARİHİ

SAAT

ÜCRET

PAZARTESİ

KURSİYER TERCİHİ

KURSİYER BAŞARISI

17:00 – 18:00 18:00  - 19:00

SEVİYENİZE GÖRE GRUP FİYATINA BİREBİR DERS

SALI

KURSİYER TERCİHİ

KURSİYER BAŞARISI

12:00 – 13:30 17:00 – 18:00

SEVİYENİZE GÖRE GRUP FİYATINA BİREBİR DERS

ÇARŞAMBA

KURSİYER TERCİHİ

KURSİYER BAŞARISI

12:00 – 13:30 17:00 – 18:00 18:00  - 19:00

SEVİYENİZE GÖRE GRUP FİYATINA BİREBİR DERS

PERŞEMBE

KURSİYER TERCİHİ

KURSİYER BAŞARISI

12:00 – 13:30 17:00 – 18:00 18:00  - 19:00

SEVİYENİZE GÖRE GRUP FİYATINA BİREBİR DERS

CUMA

KURSİYER TERCİHİ

KURSİYER BAŞARISI

17:00 – 18:00 18:00  - 19:00

SEVİYENİZE GÖRE GRUP FİYATINA BİREBİR DERS

CUMARTESİ

KURSİYER TERCİHİ

KURSİYER BAŞARISI

14:00 -17:00

SEVİYENİZE GÖRE GRUP FİYATINA BİREBİR DERS

PAZAR

KURSİYER TERCİHİ

KURSİYER BAŞARISI

14:00 -17:00

SEVİYENİZE GÖRE GRUP FİYATINA BİREBİR DERS

 

 

 

 

                                                

 

 

İLGİLİ HABERLER

TRT Personeli Yine İkiteknik DediTRT Personeli Yine İkiteknik DediTRT personeline Android IOS ve mobil cihazların ileri düzey kullanımı ve yönetimi konulu eğitim için ikiteknik Bilişmi tercih etti. Uygulamalı geçen eğitimde herseviyeden mobil kullanıcıya teknik bilgi aktarımı sağlanmıştır.
24.02.2012
Adobe Lisanslı Eğitim MerkeziyizAdobe Lisanslı Eğitim MerkeziyizAdobe'nin içerik oluşturma çözümleri müşterilerin dijital içerikleri daha verimli biçimde oluşturmalarına, dağıtmalarına ve yönetmelerine olanak sağlayan sektörün lider çözümleridir.
03.05.2012
İngilizce Eğitimleri Başlıyorİngilizce Eğitimleri Başlıyor İkiteknik Bilişim İngilizece Eğitimlerine Başlıyor. eğitimde ki tartışılmaz kalitesini Yabancı Dil alanına yansıtmayı planlayan İkiteknik Bilişim Haziran Ayında İngilizce eğitimlerine başlıyor.
05.05.2012
Bütün Programları Lisanslı Tek KurumBütün Programları Lisanslı Tek KurumAnkara da Bütün Programları Lisanslı Kullanan ve Aynı zamanda Adobe ve Autodesk Ürünlerinin Satışını yapabilen tek kurum ikiteknik Bilişimdir.
07.05.2012
TRT Eğitimin Kalitesinden MemnunTRT Eğitimin Kalitesinden MemnunTRT Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Autocad Eğitiminde İkiteknik Bilişimin ve Eğitimin Kalitesi nadeniyle yine Bizi tercih etti.
14.05.2012
Yaz Kampanyalarını KaçırmayınYaz Kampanyalarını KaçırmayınYaza Özel Kampanyalara dikkat. İkiteknik den Bilgi almadan Yaz Eğitim Planı Yapmayın. Eğitimde aranan kalitenin adresi İkiteknik Bilişim.
20.05.2012
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI LibreOffice Eğitimi TamamlandıİÇİŞLERİ BAKANLIĞI LibreOffice Eğitimi TamamlandıBakanlığın talebi üzerine Valilik Bilgi İşlem ve Mülki idari amirlerine yönelik düzenlenen eğitimde İkiteknik Bilişim kalitesi yansıtılmıştır.
12.11.2012
Eğitimlerimizden KOSGEB desteğiyle faydalanabilirsinizEğitimlerimizden KOSGEB desteğiyle faydalanabilirsinizKurumsal Eğitimlerinizi KOSGEB desteğiyle düzenleyebilirsiniz, KOSGEB; Şirketiniz personeli için teknik eğitimleri Finanse etmektedir.
09.12.2013

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK MAKALELER

PHP mi Yoksa ASP.net mi?ASP.NET mi PHP mi ?Bu soru yazılım dünyasına girecek birçok kişinin kafasını karıştıran bir sorundur. Genelde en kolay ve hızlı ögrenilen yazılım dilinden başlamak istenilir fakat bu durum kişiden kişiye değişmektedir.İkiteknik Bilişim’de Eğitim GarantilidirEğitimde Garantiİkiteknik Bilişimde Eğitim Garantilidir. Öğrencilerimizden kendini yetgin görmeyenler için,aşağıdaki şartları sağladığıtakdirde9 ayiçerisinde aldığı eğitime tekrar ücret ödemeksizin tekrar katılabilir.
Eğime Önkayıt yapınEğitim Takvimiİkiteknik Bilişim İletişim Bilgileriİkiteknik BilişimFacebookTwitter