ANA SAYFA|HAKKIMIZDA|MAKALELER|REFERANSLAR|KADROMUZ|İLETİŞİM|ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI|EĞİTİM SETLERİ|ÖN KAYIT|HABERLER
Çizim TasarımBilgisayar ve ITGrafik ve Web TasarımAnimasyon EğitimleriAnaliz EğitimleriKaliteKurumsal EğitimlerKurumsal Hizmetlerİngilizce
Ankara da Uzmanlık eğitimlerinin başında gelen Yazılım Uzmanlığı kursu ve Sistem Uzmanlığı kurslarının yanı sıra, Bilgisayar İşletmenlik kursları, Bakım Onarım, Java ile Programlama, Unity3D kursu gibi eğitimler düzenlemekteyiz.
Yazılım Uzmanlığı - BaşlangıçMs Office 2010 Kursu
Yazılım Uzmanlığı - İleriMS SQL Server Kursu
Ağ ve Sistem Yöneticiliği - BaşlangıçTemel Unity3D Programlama Kursu
Ağ ve Sistem Yöneticiliği - İleriİleri Unity3D Programlama Kursu
Bilgisayar İşletmenliğiPLC Otomasyon Kursu(Temel Seviye)
10 Parmak Klavye KursuPLC Otomasyon Kursu(İleri Seviye)
Donanım ve Network KursuPIC Programlama Kursu
Java KursuArduino Programlama Kursu
ikiteknikikiteknikikiteknik

10 Parmak Klavye KursuÖn Kayıt Yaptır !

F Klavye ve Biz

On parmak klavyeyle ilgili bildiğiniz her şeyi unutun, çünkü bütün bilinenlerin dışında, farklı yöntemlerle hazırlanmış bir eğitim müfredatıyla Ankara'da hizmet vermeye devam ediyoruz. F klavye eğitiminde ezber bozarak f klavye öğrenimini eğlenceli hale dönüştürüyoruz. On parmak denilince akla ilk gelen şey “yaz kızım”dır. On parmağın sadece katiplere özgü bir yazma aracı olmadığını, herkesin hayatını kolaylaştıran önemli bir araç olduğunu bizimle tanıştıktan sonra görmüş olacaksınız.

Şimdi bildiğiniz bütün yöntemleri unutun ve kursumuza gelerek misafir öğrenci olarak dersimize katılın. Kayıt yaptırıp yaptırmamaya her şeyi yerinde gördükten sonra karar verin.

On parmak bilgisi olmayanlar, az bilgisi olanlar, yavaş yazanlar, hızlı yazanlar… Biz herhangi bir on parmak klavye programıyla ders işlemiyoruz. Eğitimimiz hocalarımıza özgüdür ve hocalarımızın ileri düzey teknik-taktikleriyle, birbirinden eğlenceli metotlarla devam etmektedir.

Kurumsal olarak vakit nakittir anlayışın önemsiyoruz ve f klavyeyi de yaşamı büyük ölçüde kolaylaştıran araç olarak görüyoruz. Kalem ve kağıdı ne kadar kutsal gördüysek, klavyeyi de aynı ölçüde kutsal olarak görüyoruz. Yazar, şair, gazeteci, avukat, hakim, savcı, asistan... Hangi meslek gurubundan olursanız olun f klavye sizin için zaman tasarrufu olacaktır.

Başarıya mı odaklandınız?
Yeteneğinizi keşfetmek mi istiyorsunuz?
F klavye gerçeğini olduğu haliyle, hiç başka türlü olmayan haliyle yaşamak mı istiyorsunuz?

Eğitim Müfredatımız.

 MÖDÜL 1 (Başlangıç Modülüdür)

1-HARFLER

(Klavyenin alfabesini öğrenme aşamasıdır. 24 saat ile 30 saat arasında bir çalışma gerektirir. Evet, bu aşama sıkıcıdır ama başlarken bu aşamayı geçmek zorundayız.)

2-DERİNLEMESİNE HECELEME UYGULAMASI

(Derinlemesine heceleme sistemimizin omurgasıdır. Sabır gerektirir. 1 ayda tam anlamıyla oturmaya başlar. Doğru yazmaya teşvik eder.)

3-DERİNLEMESİNE SANAL KLAVYE

(Derinlemesine hecelemeyle beraber her aşamada yapılması gereken uygulamadır. Özgüveni arttırır.)

4-NOKTALAMA İŞARETLERİ

(Hızlı yazmayı 10 parmak eğitim müfredatımızla öğrenen kişiler klavyeye tam hakimiyeti sağlarlar. İmlalı yazım bir külfet oluşturmadığı gibi, noktalama işaretleri yazılmadığında psikolojik olarak kişilerin kendilerini rahat hissetmemelerini sağlar. Bütün öğrencilerimizin öğrenme zorunluluğu vardır.)

5-TEKRARLAYARAK YAZMA UYGULAMASI (2 SATIR, 3 SATIR VE 5 SATIR VE TERSTEN 3 SATIR YAZMA)

(Derinlemesine hecelemenin tamamen öğrenilmesi aşamasıdır.)

MODÜL 2 (Odaklanma Modülüdür)

6-SİLME TUŞUNU KULLANMADAN VE EKRANA BAKARAK YAZMA UYGULAMASI

(Eğitim sistemimizde rastgele çalışmaya yer yoktur. Doğru yazmayı amaç edinerek en seri şekilde yazmaya teşvike ediyoruz. Her aşamada tekniklerin doğru şekilde uygulanmasını önemsiyoruz ve kesinlikle teknikler doğru uygulanmadan sonraki aşamaya geçiş yoktur.)

7-SİLME TUŞUNU KULLANMADAN VE EKRANA DA BAKMADAN YAZMA UYGULAMASI

(Bu aşamada sadece yazacağımız metne odaklanıyoruz. Görselliği ortadan kaldırıp zihin egezersizlerine başlıyoruz.)

8-ZiGZAK TEKNİĞİ UYGULAMASI

(Kolay gibi görünse de aslında o kadar kolay diyemeyceğimiz bir uygulamadır. Odaklanmaya başlamanın ilk basamağı diyebiliriz. Nefes egzersizleri bu aşamada başlamaktadır.)

9-KELİME ATLAYARAK TEKRAR YAZMA UYGULAMASI (2,3) (1,2)

(Yine yazarken odaklanmayı arttıran uygulamalarımızdandır. Nefes egzersizleriyle uygulanmaktadır.)

MODÜL 3 (Hızlandırma Modülüdür)

10-RAKAMLAR

(Harfler ve noktalama işaretlerine nasıl kolay dokunabiliyorsak, rakamlara da aynı şekilde dokunabileceğiz. Rakam veya noktalama işareti gördüğümüzde yazmayı bir zorunluluk olarak göreceğiz, yoksa psikolojik olarak kendimizi rahat hissedemeyceğiz.)

11-SOLUKSUZ HECE ÇALIŞMASI (İKİ SOLUKTA)

(Rakamlar ve hece çalışması hatalı kelime sayımızı arttıracaktır. Bu aşamada mümkün olduğunca hızlı yazma egzersizleri yapacağız. Parmak kaslarını geliştirmeye yönelik çalışmalarımız olacak. Bu durum hatalı kelime sayımızı arttıracaktır. Bu aşamadaki hatalar bizce önemsizdrir.

12-Nefes Çalışması

(Bu yöntemle duraksayarak yazan kişilerin duraksamasına son verilecektir. 5 kelimeden itibaren uygulanmaya başlanır ve maksimum 13-14 kelime yazana kadar uygulanır.)

13 5-10-15 KELİME FAZLA YAZMA UYGULAMASI

(Bu aşama iki bölümden oluşmaktadır. İlk aşamada doğru yazılan kelime sayısı değil yazdığımız toplam sözcük sayısını, ikinci aşamada ise doğru yazılan kelime sayısını önemsiyoruz.)

14- -+30, +50 ANLAMSIZ HIZ TEKNİĞİ UYGULAMASI

(Bu aşamada bir doğru ya da hatalı yazmanın bir önemi yoktur. Amaç maksimum sayıda sözcük yazmaktır.)

Metin Kutusu: MÖDÜL 4 (Hataları Düzeltme Modülü)

15 -HARF HARF TERSTEN TEKRARLAYARAK YAZMA UYGULAMASI

(Maksimum odaklanma gerektiren uygulamadır. Bu aşamada doğru yazmak önemlidir. Bir önceki modülde parmak hareketlerini geliştirdik, bu aşamada doğru yazdığımız kelimeleri aşama aşama sabitleyeceğiz. Nefes egzersizleriyle uygulanması gerekmektedir.)

16-BİR TERS BİR DÜZ KELİME TEKRARLAYARAK YAZMA UYGULAMASI

(Odaklanmayı arttırmaya yöneliktir.)

17-HATALI KELİMEDEN İTİBAREN SİLEREK YAZMA UYGULAMASI

(Sıfır hata ile yazmaya yönelik bir uygulamadır. Yine odaklanmayı arttırır. )

18-EZBERBOZAN UYGULAMASI

(Odaklanmayı arttırmaya yönelik en iyi tekniğimiz diyebiliriz, 5 kelime nefes çalışmasıyla yapılır.)

19-TERSTEN DAKİKA TUTMA YÖNTEMİ

-Tersten dakika tutma yöntemi (Odaklanarak 3 ya da 5 dakika tutarak yazma işlemidir)

20-DİKKAT VE SABIR TEKNİĞİNİN UYGULAMASI

(Öğrendiğimiz bütün tekniklerin özeti niteliğindedir. Amaç silme tuşunu bir defa bile kullanmamaktır.)

EĞİTİM GÜNLERİ VE SAATLERİ

Hafta içi gündüz alternatif günlerde ve saatlerde; örneğin 12:00-14:00

Hafta içi akşam alternatif saatlerde; örneğin 17:00-20:00

Hafta sonu cumartesi ve pazar günleri; örneğin 09:30-16:00 veya 12:00-16:00 saatleri arasında

EĞİTİM SÜRESİ VE KURSUMUZUN SUNDUĞU AVANTAJLAR

-90 değil 120 kelime yazmak asıl hedefiniz olacak. 150 değil 200 kelime asıl hedefiniz olacak.

-Sınava kadar destek alacaksınız.

-Noktalama ve rakamları öğreneceksiniz.

-Eğitim birebir ilgiyle devam edecek.

-Kurs süresi stresi yaşamayacaksınız.

-Hafta içi gündüz, hafta içi akşam, hafta sonu gündüz ve akşam saatlerinde derse gelme imkanınız olacak.

-Heyecanı dezavantaj olmaktan çıkartıp avantaja dönüştüreceksiniz.

-Hafta içi her gün sabah 09:30'dan akşam 18:45'e kadar kursta çalışma imkanınız olacak.

-Sınava 1 ay kala ücretsiz klavye kampından faydalanacaksınız.

-Sınava kadar belirli aralıklarla sınav atmosferini yaşamanız maksadıyla ücretsiz deneme sınavlarına katılabileceksiniz.

İLGİLİ HABERLER

TRT Personeli Yine İkiteknik DediTRT Personeli Yine İkiteknik DediTRT personeline Android IOS ve mobil cihazların ileri düzey kullanımı ve yönetimi konulu eğitim için ikiteknik Bilişmi tercih etti. Uygulamalı geçen eğitimde herseviyeden mobil kullanıcıya teknik bilgi aktarımı sağlanmıştır.
24.02.2012
Adobe Lisanslı Eğitim MerkeziyizAdobe Lisanslı Eğitim MerkeziyizAdobe'nin içerik oluşturma çözümleri müşterilerin dijital içerikleri daha verimli biçimde oluşturmalarına, dağıtmalarına ve yönetmelerine olanak sağlayan sektörün lider çözümleridir.
03.05.2012
İngilizce Eğitimleri Başlıyorİngilizce Eğitimleri Başlıyor İkiteknik Bilişim İngilizece Eğitimlerine Başlıyor. eğitimde ki tartışılmaz kalitesini Yabancı Dil alanına yansıtmayı planlayan İkiteknik Bilişim Haziran Ayında İngilizce eğitimlerine başlıyor.
05.05.2012
Bütün Programları Lisanslı Tek KurumBütün Programları Lisanslı Tek KurumAnkara da Bütün Programları Lisanslı Kullanan ve Aynı zamanda Adobe ve Autodesk Ürünlerinin Satışını yapabilen tek kurum ikiteknik Bilişimdir.
07.05.2012
TRT Eğitimin Kalitesinden MemnunTRT Eğitimin Kalitesinden MemnunTRT Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Autocad Eğitiminde İkiteknik Bilişimin ve Eğitimin Kalitesi nadeniyle yine Bizi tercih etti.
14.05.2012
Yaz Kampanyalarını KaçırmayınYaz Kampanyalarını KaçırmayınYaza Özel Kampanyalara dikkat. İkiteknik den Bilgi almadan Yaz Eğitim Planı Yapmayın. Eğitimde aranan kalitenin adresi İkiteknik Bilişim.
20.05.2012
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI LibreOffice Eğitimi TamamlandıİÇİŞLERİ BAKANLIĞI LibreOffice Eğitimi TamamlandıBakanlığın talebi üzerine Valilik Bilgi İşlem ve Mülki idari amirlerine yönelik düzenlenen eğitimde İkiteknik Bilişim kalitesi yansıtılmıştır.
12.11.2012
Eğitimlerimizden KOSGEB desteğiyle faydalanabilirsinizEğitimlerimizden KOSGEB desteğiyle faydalanabilirsinizKurumsal Eğitimlerinizi KOSGEB desteğiyle düzenleyebilirsiniz, KOSGEB; Şirketiniz personeli için teknik eğitimleri Finanse etmektedir.
09.12.2013

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK MAKALELER

PHP mi Yoksa ASP.net mi?ASP.NET mi PHP mi ?Bu soru yazılım dünyasına girecek birçok kişinin kafasını karıştıran bir sorundur. Genelde en kolay ve hızlı ögrenilen yazılım dilinden başlamak istenilir fakat bu durum kişiden kişiye değişmektedir.İkiteknik Bilişim’de Eğitim GarantilidirEğitimde Garantiİkiteknik Bilişim'de Eğitim Garantilidir. Öğrencilerimizden kendini yetgin görmeyenler için, aşağıdaki şartları sağladığı takdirde bir sonraki eğitim döneminde, aldığı eğitime tekrar ücret ödemeksizin tekrar katılabilir. İkiteknik Bilişim’de Eğitim GarantilidirEğitimde Garantiİkiteknik Bilişim'de Eğitim Garantilidir. Öğrencilerimizden kendini yetgin görmeyenler için, aşağıdaki şartları sağladığı takdirde bir sonraki eğitim döneminde, aldığı eğitime tekrar ücret ödemeksizin tekrar katılabilir.
Eğime Önkayıt yapınEğitim Takvimiİkiteknik Bilişim İletişim Bilgileriİkiteknik BilişimFacebookTwitter